עיסוקינו

תושב חוזר

תכנוני מס לעולים חדשים ולתושבים חוזרים

תושבים חוזרים ותיקים ועולים חדשים נהנים מיתרונות מיסוי גדולים ולא רק באי תשלום המכס על מוצרים אותם היא מביאים איתם עם חזרתם לישראל. אחד היתרונות הגדולים לתושבים חוזרים ותיקים הינה האפשרות שלא לשלם מס על הכנסות שהופקו מחוץ לישראל.

תכנון מס נכון טרם העליה לישראל יאפשר פטור ממס על הכנסות פאסיביות, כלומר אלו שלא הושגו מיגיעה אישית, פטור מתשלום מס על רווחי הון, פטור ממס על הכנסות חברות זרות גם כאשר מנוהלות בישראל ועוד.

כדי לנצל את מלוא הטבות המס יש לבצע היערכות נכונה של הנכסים והחברות טרם העליה לישראל ומשרדנו מתמחה בליווי ומיצוי הטבות המס תוך ייעוץ דיסקרטי לגבי אופן מסנה ההחזקות הרצוי וזכויות המס המגיעות לו.

קרא עוד
relocation

רילוקיישן

רילוקיישן הינו מצב בו היחיד ועסקיו מהגר ממדינת התושבות למדינה אחרת. תכנון עיסקי נכון במגרה של הגירה מחוץ לישראל דורשת בראש ובראשונה היערכות מיסוי. ברירת המחדל הינה שהיחיד ועסקיו ימשיכו לשלם מס בישראל גם לאחר העזיבה את הארץ.

רילוקיישן טומן בתוכו מחד אפשרות ליתרונות מס עצומים במיוחד בעולם גלובלי המאפשר ניוד העסק למדינות דלות מיסים אך מאידך כר נרחב של תקלות אשר יכול ליצור כפל מס וחשיפה לעבירות פליליות של העלמה והסתרת הכנסות שהופקו מחוץ לישראל.

משרדנו מתמחה בתכנון ושיעתוק העסק מישראל לשם יצירת מבנה מס אשר יאפשר יתרונות של שיעורי מיסוי נמוכים.  במסגרת הטיפול הלקוח מקבל חבילה שלמה למי שמתכנן ביצוע רילוקשיין מישראל וטיפול בסוגיות מורכבות של רילוקיישן לרבות ניתוק תושבות מיידי, תשלומי ביטוח לאומי, הסדרת מס היציאה, פיצול תא משפחתי ועוד תוך התיחסות לאמנות המס בייחודיות של כל מדינה.

קרא עוד
אדם מיואש שצריך לשלם חובות מס

הסדרי ומחיקת חובות מס

עסקים רבים נקלעים שלא בטובתם לקשיים תזרימיים המביאים אותם למצב בו אינם יכולים לשלם את חובות המס.

רשויות המס נוהגות לנקוט בגישה נוקשה במצבים בהם קיים חוב מס שלא שולם ואלו מפעילות עיקולים, שעבודים על נכסים, מימוש על ידי כונסי נכסים ואף הגשת בקשות להליך פירוק או פשיטת רגל.

משבר נגיף הקורונה הביא לפתחם של עסקים רבים חובות מס אותם הם לא מסוגלים לשלם. ניסיונות של העסק להגיע להסדר חוב המס נתקלת פעמים לא מעטות בחוסר הבנה של המורכבות העיסקית.

כאשר קיים חוב מס ההזנחה וההתעלמות היא הדרך הגרועה ביותר. משרדנו משתמש בניסיון העמוק של שותפיו ברשות המסים הכולל את מנהל היחידה לפירוקים ופשיטות רגל לשעבר במס הכנסה  וכן את הרפרנט הבכיר במחלקה המקצועית כדי לתת פתרונות לעסק המאוים על ידי חובות מס שעשויים למוטט אותו באחת.

קרא עוד
travel-world-monuments-concept_98386-13

תכנון מס בינלאומי

"עצם העובדה כי צדדים בחרו במבנה משפטי דל מיסים אינה מצביעה כי המבנה כי המבנה מלאכותי או בדוי. זכותם ואף חובתם של מומחים בענייני מיסים לתכנן עסקאות משפטיות כך שלא תהיינה עתירות מס".
קביעת בית המשפט העליון שצוטטה כאן הינה מחייבת את משרדנו להעניק ללקוחותינו הפועלים או המבקשים לפעול בחו"ל מבנה פעילות אופטימלי כדי ליהנות מיתרונות המס של כל מדינה. תכנון מס בינלאומי מחייב ידיעה על משטר המס במדינות שונות בעולם והבנה של אמנות המס בין המדינות לשם ניצול יתרונות המס.
חשוב להבין שמדינות לרבות ישראל מנסות לתמרץ משקיעים לפעול בתחומן ולשם כך מספקות משטר מיסוי מקל. בחינת פעילות העסק מאפשרת בחינת מבנה המס האופטימלי תוך לקיחה בחשבון של העלויות הכרוכות בהקמת מבנה המס.
תכנון מס בינלאומי מחייב גם התייחסות למערכת הבנקאות מאחר שסוגי פעילויות מסוימים או מדינות מסוימות נחשבות ברמת סיכון גבוהה מה שיקשה על פעילות העסק בכל הקשור לניהול הכספים במערכת הפיננסית הבנקאית.
הידע של משרדנו והקשרים הבינלאומיים שצבר במדינות רבות מאפשר מבנה מס מותאם אישית  לעסק.
קרא עוד