הלבנת הון ומטבעות קריפטוגרפיים

הלבנת הון ומטבעות קריפטוגרפיים

איסור השליטה בהלבנת הון הוא ההתפתחות האחרונה במגזר הפיננסי. התקנה החדשה נועדה לוודא שאנשים שמשתמשים בכספם לפעילות פלילית לא יוכלו לברוח מהחוק. זה הופך את זה לבלתי חוקי עבור בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים לעבד ביודעין עסקאות הקשורות לפעילות פלילית.

השימוש במטבעות קריפטוגרפיים וטכנולוגיית בלוקצ'יין גדל בשנים האחרונות. זה גרם לשינוי בסוגי הפשעים המבוצעים. לדוגמה, ארגוני פשע משתמשים בטכנולוגיות החדשות הללו כדי להלבין כסף בקלות רבה יותר מבעבר.

על מנת להילחם בבעיה זו, מדינות רבות החלו ליישם חוקים ותקנות חדשים. לדוגמה, ארצות הברית הטמיעה כללים מחמירים יותר עבור בנקים העוסקים במטבעות קריפטוגרפיים כדי למנוע שימוש בהם להלבנת הון.

מטבעות קריפטוגרפיים וטכנולוגיית בלוקצ'יין והלבנת הון

מטבעות קריפטו וטכנולוגיית בלוקצ'יין מכה גלים בעולם הפיננסי. החידושים במגזר זה אפשרו לאנשים להעביר כסף ללא צורך בגורם שלישי, ובגלל זה מסתמכים באופן מסורתי על הבנקים.

עם זאת, עם צורת המטבע החדשה הזו מגיעים סיכונים חדשים. אחד הגדולים הוא זה של הלבנת הון. זה המקום שבו פושעים משתמשים במטבעות וירטואליים כדי להלבין את כספם המלוכלך, מה שמקשה על המעקב בגלל הפסבדו-אנונימיות שהם מספקים.

מטבע קריפטוגרפי הוא נכס דיגיטלי שנועד לעבוד כאמצעי חליפין המשתמש בקריפטוגרפיה כדי לאבטח את העסקאות שלו, לשלוט ביצירת יחידות נוספות ולאמת את העברת הנכסים.

מטבעות קריפטו הם סוג של מטבע דיגיטלי, מטבעות אלטרנטיביים או מטבעות וירטואליים. הם אינם מונפקים על ידי אף בנק או ממשלה מרכזית אלא נוצרים ומוחלפים באופן עצמאי ברשת עמית לעמית. הם יכולים לשמש כהשקעה, או לעסקאות מקוונות כמו קניית סחורה או שירותים.

טכנולוגיית בלוקצ'יין היא ספר חשבונות פתוח ומבוזר שיכול לרשום עסקאות בין שני צדדים בצורה יעילה ובצורה ניתנת לאימות וקבועה. Blockchain הומצא על ידי Satoshi Nakamoto בשנת 2008 מתוך כוונה ליצור מערכת תשלום אלקטרונית המבוססת על הוכחה קריפטוגרפית במקום אמון, המאפשרת לכל שני צדדים מוכנים לבצע עסקות ישירות זה עם זה ללא צורך באימות צד שלישי.

מטבעות קריפטו וטכנולוגיית בלוקצ'יין הם החידושים האחרונים בעולם הכסף. הם היו נושא לוויכוח כבר זמן מה. בעוד שחלק מהאנשים מאמינים שזה ישנה את העולם, אחרים חושבים שזו עוד אופנה.