איסור הלבנת הון ומימון טרור

איסור הלבנת הון ומימון טרור

הלבנת הון היא תהליך של הפיכת רווחי הפשע והשחיתות לכסף לגיטימי לכאורה או לנכסים אחרים. הלבנת הון נעשית בדרך כלל על מנת להסתיר את מקור הכסף האמיתי, כדי להימנע ממיסוי או מחויבויות משפטיות אחרות, או כדי לנפח את הונו.

מימון טרור הוא התהליך שבו מיוצרים כספים ומשמשים לתמיכה בטרור. זה כולל יצירת כספים מתוך מדינה או ממקורות חיצוניים כמו תורמים זרים, הברחת מזומנים מעבר לגבולות, גיוס תרומות מאוהדים וכו'.

הלבנת הון היא תהליך של הסתרת המקורות של כסף שהושג באופן בלתי חוקי על ידי כך שהוא נראה כאילו הגיע ממקור לגיטימי. מימון טרור הוא תהליך של מתן כספים לטרוריסטים.

האו"ם קיבל החלטות האוסרות על הלבנת הון ומימון טרור. גם ארצות הברית העבירה חקיקה לעניין זה.

הלבנת הון היא תהליך של הפיכת כסף "מלוכלך" מפעילות פלילית לכסף "נקי" על ידי הסתרת מקורותיו הבלתי חוקיים. המכבסה עוסקת בדרך כלל בתהליך בן שלושה שלבים כדי להשיג זאת. ראשית, התמורה הפלילית מומרת לכסף "נקי", לרוב באמצעות העברה בנקאית או עסקה כספית אחרת. שנית, יש להזיז את הכסף ה"נקי" הזה כדי ליצור בלבול ולמנוע גילוי. לבסוף, ההכנסות ה"מלוכלכות" מומרות מחדש לצורה נוספת של מטבע או סחורה שלא ניתן לייחס לפעילות הבלתי חוקית המקורית.

מימון טרור מוגדר ככל פעולה המספקת כספים לקבוצות או ארגוני טרור. זה כולל מתן מקלטים ונשק, גיוס חברים חדשים ומתן צורות תמיכה אחרות. מימון טרור יכול לכלול גם פעילויות כמו סחיטה, שוד וחטיפה תמורת כופר.

מדוע הלבנת הון נחשבת מימון טרור?

הלבנת הון היא תהליך שבו פושעים מסווים את מקורות כספם. זה נעשה על ידי הכנסת הכסף למערכת שגורמת לו להיראות כאילו הוא מגיע ממקור לגיטימי.

הלבנת הון נחשבת למימון טרור מכיוון שהיא עוזרת לטרוריסטים לממן את פעילותם.

הלבנת הון נחשבת למימון טרור כאשר הכסף משמש למימון טרור ומי שהלבין את הכסף ידע שהוא משמש לטרור.

הלבנת הון נחשבת למימון טרור מכיוון שהיא אמצעי להסוות את מקור הכסף שהושג ממקורות אסורים. מחבלים משתמשים בזה כדי לממן את פעולותיהם. הוא גם מספק לטרוריסטים דרך להימנע מגילוי על ידי רשויות אכיפת החוק והמודיעין.